Sitemize reklam vermek için yorumkat@yandex.com adresine mail atabilirsiniz
7 sonuçtan 1 ile 7 arası
 1. #1
  Çalışkan Yorumcu RomantikAfrika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.08.2006
  Yer
  Afrikadan
  Yaş
  35
  Mesajlar
  737
  Rep Gücü
  3136

  Standart Ahşap Boyama Örnekleri (Bayanlar Çeyiziniz İçin Bi Gözatın İsterseniz)


  arkadaşlar bu işlerle benim annemde uğraşıyo..ablamın evini baya baya süsledi çok hoş işler çıktı...bence bayan arkadaşlar annelerini belediyelerin verdiği ücretsiz kurslara yönlendirsin...


  Tepsi: Zemini sarı renkte boyanıp antik eskitme boyası ile eskitilmiş ve resimler dekupaj tekniğiyle yapıştırılmış,son işlem olarak da tepsi 2 kat yat verniğiyle verniklenmiştir.


  İçi bölmeli poşet çay kutusu: Kutu krem renkte boyanıp,kahverengi ayakkabı boyası fırçaya alınarak istenilen yerler eskitilmiştir.Desenler kutunun kapak kısmına dekupe edilerek çalışmanın bitiminde obje verniklenmiştir.


  Tepsi: Desen dekupaj tekniğiyle yapıştırılmış,tepsinin geri kalan kısımları kahverenginde boyanmış ve tepsinin kenar kısımlarına altın rengi yaldız parmakla sürülerek uygulanmış olup tepsi yine yat verniğiyle verniklenmiştir.


  Kapaklı Kutu: Kutu açık sarı renkte boyanmış sonra sulandırılmış kahverengiyle boyanmış ardından nemli bezle silinerek eskimiş görüntüsü verilmiştir.Kapak kısmına desen dekupe edilip;çalışma 3 kat yat verniği sürülerek tamamlanmıştır,içine ise kokulu kuru çiçek konulmuştur.


  6’lı bardak altlığı: Her parça koyu kahverenginde boyanarak üst kısımlarına resimler dekupaj tekniğinde yapıştırılmış ve yine yat verniğiyle verniklenmişlerdir.


  Tepsi: Tepsi evvela açık mavi ve yeşil tonlarında gölgeli boyanmış ve sonrasında yüzeyine beyaz mum yer yer sürülmüştür.Mumlu kısmın üstüne ise koyu mavi renk uygulanarak yine boya tam kurumadan nemli bez ile silinerek mumla eskitme tamamlanmıştır.Tepsinin köşelerine desenler dekupe edilip,desenin istenilen kısımlarına mozaik sıvısı akıtılarak boyut kazandırılmıştır.Kuruduktan sonra çalışma sprey vernikle birkaç kat verniklenmiştir.


  Takı Kutusu:Kutu kahverengi boyanmış belirli kısımlarına parmakla yaldız sürülmüştür.Kapak kısmına resim dekupe edilmiş,yat verniğiyle çalışma verniklenmiştir.


  Sigara Kutusu:Kutunun içi ve dışı koyu mor renkte boyanmış,kapağının iç kısmına ve kutunun dışta kalan muhtelif yerlerine kesilen desenler dekupe edilmiş yine son olarak obje tamamen verniklenmiştir.


  Küçük çay tepsisi: Kahverengi boyanan tepsinin orta kısmına resim dekupaj tekniğinde yapıştırılmış,kenar kısımlarına parmak yaldız sürülmüş yine obje birkaç kat verniklenmiştir.


  Mutfak Panosu: Düz MDF pano degrade(tonlandırılarak)kahve-krem tonlarında boyanmış üstüne meyva resimleri dekupe edilmiştir.Son olarak da birkaç kat yat verniği sürülerek çalışma sonlandırılmıştır.


  Küçük duvar süsü: Marangozlardan edinebileceğiniz oval şekilde kesilmiş küçük kütük kahverengi boyanarak resim dekupe edilmiş ve verniklenmiştir.


  Büyük kozmetik kutusu: Kutunun içi ve kenarlarına bordo renkte eskitme yapılmış,kapak kısmı ise 2 kat beyaza boyanarak zımparalanmış,sonrasında desenin resimli kısmına transfer tutkalı sürülerek bu beyaz yüzeye yapıştırılmıştır.1 gün kuruması beklenilerek yapıştırılan bu kağıt üzerine nemli bez konulup kağıt renkli resim net olarak gözükene kadar soyulmuştur Daha sonra kenarlarda kalan boş alanlar resmin asıl renklerine uygun olarak tanpon fırça yardımıyla tamamlanmıştır.Sonra bu yüzeye bir kat daha transfer tutkalı sürülerek desen sabitlenmiştir.Kutunun kenar kısımlarına parmak yaldız sürülmüş sonra hertarafı birkaç kat verniklenmiştir.


  Küçük Sandık: Sandığın kapak kısmına yanda anlattığım transfer çalışması yapılmış alt yan kenarları ve iç kısmı önce krem rengine boyanıp kuruyunca kahverengi ayakkabı boyası kullanılarak fırçayla eskitilmiştir.En son olarak sandık birkaç kat yat verniğiyle verniklenmiştir.


  Kutu: Kutunun kapak kısmına transfer tekniği uygulanmış,geri kalan kısımları koyu bordo boyanarak kenar ve çeşitli kısımlarına altın rengi parmak yaldız sürülmüş;çalışma verniklenerek tamamlanmıştır.


  Büyük Tepsi: Tepsinin iç kısmına transfer tekniğiyle resim geçirilmiş ve iç kenarları ve boşkalan kısımları desene uygun tamamlanmıştır.Tepsinin dış kenarları ise desene uygun şekilde degrade(sarı+yeşil+beyaz tonlarında gölgelendirilerek) boyanmış ve dilimli kenarlara altın rengi parmak yaldız sürülmüştür.Yine obje birkaç kat verniklenerek çalışma tamamlanmıştır.


  Tepsi: tepsinin iç kısmı transfer tekniği uygulanarak tamamlanmış;dış kısımları gri ve mavinin tonlarında degrade boyanmış tepsi son olarak yat verniğiyle verniklenmiştir.


  Antik çatlatma Ayna veya fotoğraf çerçevesi:Çerçeve portakal rengine boyanmış daha sonra çatlatma 1 aralıklarla 2 kat;kuruduktan sonra da çatlatma 2 1 kat sürülmüş.Bir gün sonra ise antik eskitme boyası(kahverengi)çalışmanın üstüne sürülüp nemli bezle silinerek çatlakların arasına boyanın girmesi sağlanmıştır


  Antik çatlatma küçük çiçeklik:Bu çalışma küçük metal konserve kutusuna çalışılmıştır.Yanda anlattığım işlem yapılmış,üzerine resim dekupe edilmiştir.


  Fotoğraf çerçevesi: Çerçeve bordo ve kavuniçi tonlarında degrade boyanmış olup çapraz iki köşesine şablon çıkarılarak oyulmuş lale deseni yerleştirilmiş,şablonun üstünden boya tamponlanmıştır.Şablon kaldırıldığında desen çerçeveye çıkmıştır.Son olarak çerçeve verniklenmiştir.


  Anahtarlık: Öncelikle krem rengine anahtarlığın tamamı boyanmış,kuruyunca da kahverengi sürülerek fazla kurumadan silinmiştir.Böylece eskimiş görünümü kazandırılmıştır.Yandaki dar kısımlara ve cephesinin çapraz iki yerine kesilip oyulan stencil şablon yerleştirilmiş,altın rengi boyayla tamponlanmıştır.(şablonları oymak yerine hazır satılanlardan da alabilirsiniz)Son olarak anahtarlık 2 kaz verniklenmiştir.


  Tepsi: Tepsinin iç kısmı sarı,beyaz ve bordo tonlarında degrade,kenar kısımları bordo boyanmıştır.Kuruduktan sonra iç kısmına one strock(tek vuruş fırça tekniği) tekniğinde kırçiçekleri ve yaprakları boyanmıştır.Bu teknikte fırça bir yarısı açık,diğer yarısı daha koyu olan renge batırılır ve bir zemin üzerinde sağa sola sürülerek renkler birbirine kaynaştırılır.sonra tek bir hareketle çiçeğin yada yaprağın bir yarısı tamamlanır.Bu teknik kağıt üzerinde yada kartelalarda birçok kez çalışılarak tecrübe edilmelidir.


  Tepsi:hardal rengi,kahverengi ve beyaz renklerde degrade boyanmıştır.Kuruduktan sonra güller ve yaprakları one strock tekniğinde yapılmıştır.Tepsinin kenarlarına parmakla altın yaldız sürülmüştür.


  Yuvarlak Tepsi: Tepsi önce küf yeşiline boyanmış,daha sonra bakır rengi boyaya gözenekli sünger batırılmış ve kağıt üzerinde fazlası alınarak tepsinin istenilen yerlerine bu süngerle fazla bastırmadan renk uygulanmış yani patina edilmiştir.Böylelikle tepsiye küflenmiş bakır görüntüsü verilmiştir.Daha sonra ise tepsinin orta kısmına güller ve tomurcukları one strock tekniğinde yapılmıştır.


  Kalemlik:Kahverengine boyanıp üzerine parmakla altın rengi yaldız sürülmüş,daha sonra strock çiçekler yapılmıştır.


  Kutu: Kutu öncelikle koyu kahverengine boyanmış kuruduktan sonra alt ve kapak kısmına fırçayla yer yer varak tutkalı sürülmüştür,tutkal ele fazla yapışmayıp şeffaflaşıncaya kadar beklenmiştir.Bakır rengi ve altın rengi folyo varak parçalarının parlak renkli kısımları tutkallı zemin üzerine bastırılıp ani çekişlerle varak kutuya aktarılmıştır.Polyester gülün üzerine de aynı varaklama işlemi yapılmış ve tutkalla kapak üzerine yapıştırılmıştır.Daha sonra kutunun tüm yüzeyleri verniklenmiştir.


  Metal Küçük Tepsi: Metali kapatmak amacıyla evvela 2 kat astarlama işlemi yapılmış,daha sonra siyaha boyanmış ve üzerine resim dekupaj tekniğinde yapıştırılmıştır.Tepsinin kabartılı kısımlarına altın rengi parmak yaldız sürülmüştür ve verniklenmiştir.


  Gül Suyu Şişesi:Boşalmış şarap yada sirke şişelerini kullanabilirsiniz.Şişenin gövde kısmına resim dekupe edilmiş,boyun kısmına ise yapma çiçek silikonla tutturulmuştur.Kapak olarak da şişe mantarı kullanılmıştır,bu çalışmanın içine başka sıvılar koyarak da banyolarda kullanılabilir.


  Şekerlik:Bisküvi şekerlik(yapım malzemesi-bir tür seramik)küf yeşiline boyanıp altın rengi ile patina yapılmıştır.


  Pano: Düz dikdörtgen MDF yeşil tonlarında degrade boyanmış üzerine hazır olarak satılan polyester objeler gölgeli boyanarak yapıştırılmıştır.Daha sonra ise kenara uygun ahşap çerçeve takılmış,verniklenmiştir.
  Medeniyet Soymaksa Bedeni
  Hayvanlar İnsanlardan Daha Çok Medeni 2. #2
  Banned hasankabılı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  22.06.2006
  Yer
  Gazi Osman Paşa
  Mesajlar
  1.171
  Rep Gücü
  0

  Standart


  elıne salık guzel paylaım

 3. #3
  ForumTA Yenisi
  Üyelik tarihi
  06.04.2008
  Mesajlar
  1
  Rep Gücü
  0

  Standart


  ya niçin fotoları göremiyoruz....

 4. #4
  Bilgili Yorumcu bibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  15.12.2007
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  1.975
  Rep Gücü
  1678

  Standart

  ya resim mesim yok burda

 5. #5
  ForumTA Yenisi
  Üyelik tarihi
  13.04.2008
  Mesajlar
  6
  Rep Gücü
  0

  Standart

  Fotoları görmek nasıl mümkün olabilir acaba?

 6. #6
  ForumTA Yenisi
  Üyelik tarihi
  13.05.2008
  Mesajlar
  2
  Rep Gücü
  0

  Standart

  Arkadaşlar ben fotoğrafları göremiyorum bir sorun mu var acaba?

 7. #7
  ForumTA Yenisi
  Üyelik tarihi
  01.06.2008
  Mesajlar
  1
  Rep Gücü
  0

  Standart

  neden fotolar görnmyokii

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •