Sitemize reklam vermek için yorumkat@yandex.com adresine mail atabilirsiniz
8 sonuçtan 1 ile 8 arası
 1. #1
  YorumKolik fiyesta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.04.2005
  Yer
  Manavgat
  Yaş
  33
  Mesajlar
  988
  Rep Gücü
  5110

  Standart Hatim Duası-- Lütfen Amin diyelim---


  Arkadaşlar biliyorsunuz Kutlu doğum Haftası çerçevesinde bir başlık açmıştım ve dilimiz döndüğünce bişeyler yapmaya çalıştık... Katılan arkadaşlarımız oldu katılamayanlar oldu.. gerek forum içinde gerek forum dışında bir çok arkadaş bu konuda bana destek oldu... Şunu belirteyim forum dışında kime söylediysem bişeyler katmaya çalıştılar... Allah onlardan ve forum içindeki arkadaşlardan gani gani razı olsun...Onlar bu açıklamayı belki göremeyecekler ama ben bunu dile getirmeyi istedim...

  Konumuz Buydu merak edenler tıklayıp görebilirler [Ziyaretçiler üye olmadan, üyelerimiz ise konuya mesaj yazmadan linkleri görüntüleyemezler.Hemen ÜYE OL!]

  Dreams arakaşımız konuyu sabitlemekle çok yardımcı oldu... Şahsına ayrıca teşekkür ederim...

  Fazla Uzatmadan Duamız aşağıda... Lütfen okuyalım, duamıza amin derseniz iyi olur...

  Buyurun...
  [Ziyaretçiler üye olmadan, üyelerimiz ise konuya mesaj yazmadan linkleri görüntüleyemezler.Hemen ÜYE OL!]

  Yâ Rabbi! Dile getirdiğimiz her türlü eşsiz hamd ve sena ancak Sana mahsusdur. Bütün salât ü selamlar; rahmet ve selametlikler, iki cihan güneşi, baslarımızın tacı Rahmeten lil'âlemin, ResûI-i Ekrem ve Nebiyy-i Muhterem Seyyidina-Ebe'l-Kaasım Muhammed Mustafa sallallâhü aleyhi ve sellem Efendimiz ve O'nun bütün âl ve ashabına olsun.
  "0l! emriyle; bilinen ve bilinmeyen, görünen ve görünmeyen sayısız alemleri yaratan; "Yok 0l!" emriyle de, her şeyi bir anda yok etme gücüne sahib olan, alemlerin Rabbi, Rahman ve Rahîm olan Yüce Allâh’ım! "Bana dua edin, duanızı kabul edeyim" buyurdun. Biz de; huzuruna geldik, boynumuzu büktük, ellerimizi Sana açtık. Seni Rahîm, Gafûr biliyoruz. Rahmet ve Gufran ism-i şerifinle tecelli eyle, ellerimizi boş döndürme yâ Rabbi! Kur'an-ı Kerim'in bereketi ile ve alemlere rahmet olarak gönderdiğin sevgili Peygamberimizin (s.a.v) hürmeti ile bizleri af eyle, ey Kerim; bizleri affet yâ Rahîm. Allah’ım! Bizleri Kur’an-ı Kerim'in zineti ile süsle. O'nun kerameti ile mükerrem eyle ve şerefiyle şereflendir.
  Yâ Rabbi! Okuduğumuz hatm-i şerifleri dergah-i ulûhiyyetinde kabul eyle. Kur’an-ı Kerim'in her harfi için bizlere sevap yaz. Okuduğumuz her Yasin-i Şerif’in her birisi için, her harfi için bizlerin günahlarını siliver. Okurken yaptığımız hataları bağışla, tam ve mükemmel okumuş gibi kabul buyur. Kur'an-ı Kerim'i kalblerimize nur eyle, Cennet yolumuzu aydınlat. Cehennem yolundan uzaklaştırıver.
  Yâ Rabbi! Biz, ancak Sana ibadet ve yalnız Sana kulluk ederiz. Ancak, Senin için namaz kılar ve yalnız Sana secde ederiz. Yalnız Sana yalvarır, yalnız Senden medet umar, ancak Sana koşar ve Sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. ibadetlerimizi sevinçle ve arzu ile yaparız. Yasak ettiklerini yapmaz ve azabından korkarız. Sen'den, bizlere rahmet ve ihsanının bol olmasını dileriz yâ Rahim.
  Allah’ım! Bizlerden eksiksiz ibadet ve tâat bekliyorsun. Bunlara, ancak Senin sonsuz yardımınla sahip olabiliriz. Öyle ise; bize, Senin hoşnutluğunu kazandıracak, kusursuz ibadet ve tâatde bulunma imkanını bahşeyle!
  Allah’ım! Vermiş olduğun nimetlerin elimizden çıkmasından, sağlık ve dirliğimizin bozulmasından, beklenmedik felaketlerden ve gazabının her türlüsünden ancak Sana sığınırız. Biz, aciz kullarının dualarını kabul eyle yâ Rabbi!
  Yâ Rabbi bizlerin duâlarını mukeddes yerlerde yapılan duâlar gibi kabul eyle.
  Yâ Rabbi! Bizleri, Kur'ân'ın hidayeti ile yola getir. Onun faziletiyle derecelerimizi yükselt. Kur’an-ı Kerim'in tilâvetiyle günahlarımızı affet. Yâ Rabbi bizi Kur’an-ı Kerim’siz, Ezansız , Bayraksız ve Vatansız Bırakma. Bırakma Allâh’ım.
  Ey bağışlaması ve ihsanı sonsuz olan Allah’ım! Ayıplarımızı ört, kalplerimizi pak eyle; hastalarımıza şifa; dertlilerimize deva, borçlarımızı ödemek imkanı ver. Din ve dünya işlerimizi islah eyle yâ Rabbi!
  Ey yerleri ve gökleri yaratan, gizli ve açık her şeyi hakkıyla bilen ve bütün varlıkların biricik sahibi olan Allah’ım! Gerçek bilir ve bildiririz ki, Sen'den başka Allah yoktur. Senden başka İlâh yoktur.Bizleri nefsimizin çılgın istek ve arzularından muhâfaza eyle. Şeytan’ın bozguncu telkinlerinden Sana sığınırız. Allah’ım! Gönlümüzü, bütün azalarımızı sönmez, sonsuz nurunla aydınlat.
  Yâ Rabbi! Bize, küfre açık kapı bırakmayan eksiksiz bir iman nasip eyle. Allah’ım! Bizi, yolunu şaşıran ve saşırtanlardan değil, hidayete eren ve hidayete eriştiren kullarından eyle.
  Yâ Rabbi! Görüşümüz kıt, gücümüz çok az; bu yüzden rahmetine ta'rifsiz derecede muhtacız. Ey her şeye Kadir, gönüllere şifa veren Allah’ım! Sen'den rahmetini dileriz. Duâmızı kabul eyle.
  Yâ Rabbi! Maksadımız Sen’sin. Biz her işimizde Seni, her şeyde Seni kasd ederiz. Yalnız Seni isteriz. Bütün isteğimiz de, Senin bizden razı olmandır. Bizi, sevgili kullarından eyle Allah’ım!. Bizi rızanı kazanan kullarından eyle Yâ Rabbi
  Yâ Rabbi! Bizleri, iyilik yaptığında sevinen, kötülük yaptığında hemen pişman olup Sen’den afv dileyen seçkin kullarından eyle. Allah’ım! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz bütün günahlarımızı bağışla, çok bol olan rahmetini bizlerden esirgeme.
  Yâ Rabbi! Bütün işlerimizin sonunu hayr eyle; dünyada rezil olmaktan, Ahiret’te de azabından muhafaza eyle.
  Allah'ım! Bizi dirlik ve doğruluk üzere yaşat, aramızdaki sevgi bağlarını güçlendir, kalblerimizi ayni görüş ve düşünüş halkası içinde birleştir. Dinden, imandan, doğruluktan, Sana ibadet ve taatdan ayırma Yâ Rabbi!
  Yâ Rabbi! Bizleri, verdiğin ni'metlere karşi şükür borcunu yerine getiren; nimetlerin karşısında nankörlük değil, bol bol hamd eden kullarından eyle, üzerimizden nimetlerini eksiltme, Allah’ım!
  Allah’ım Son nefesde, ölümün aklı baştan gideren acılarından bizi koru. "La ilahe illâllah Muhammedün Resûlüllah" Ve "Eşhedü en lâ ilâhe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh" diyerek, ruhumuzu teslim etmemizi nasib eyle Yâ Rabbi!
  Hâsıl olan sevabı; Hazret-i Adem'den Hazret-i Fahr-i Alem Muhammed Mustafa sallallahü aleyhi ve sellem'e kadar gelip geçen bütün Peygamberan-i ilzam ve Rusûl-i kiram aleyhim'üssalâtü vesselam hazretlerinin ervah-i pâk-i tayyibelerine hediyye eyledik, ikram eyle Yâ Rabbi! ÂI-i Ezvac-i Tahirat, Ashab-i Güzin, Ensar ve Muhâcirin, Tabi'iyn, Tebe'i-tabi'iyn, Eimme-i Müctehid’in, ridvânullahi tealâ aleyhim ecma'iyn hazretlerinin de ervah-i pâk-i tayyibelerine hediyye eyledik. Sen vâsıl eyle yâ Rabbi!.
  Müfessirin, muhaddisin, muhakkikin, ulema-i amilin, kurra-i kâmilin, meşâyih-i vasilin, sulehâ-i salihin, ağniyâ-i şâkirin, fukara-i sâbirin, gurebâ-i müslimin, hattatin, huffaz, tullab ve cemi-i hamele-i Kur’an-ı Kerim nevverallahü merâkidehüm ve ce'alel cennete me'vahüm efendilerimizin de ervah-ı pâk-i tayyibelerine hediyye eyledik, Sen kabul eyle yâ Rabbi!
  Bütün ehl-i imam ile Ehlullâh'ın ve Evliyaullâh'ın da ervâh-i pak-i tayyibelerine hediyye eyledik, Sen vasil eyle Yâ Rabbi!
  Velhâsıl; şu âna kadar dâr-i Dünyâ'dan dar-i Ukbâ'yâ irtihâI ve intikal eden bütün mü'minin-i mü'minat; müslimin-i müslimat, ma'sûmin-i ma'sûmat, mazlumin-i mazlumât, kaffe-i ehl-i imanin da ruhlarına hediyye eyledik, Sen kabul eyle Yâ Rabbi!
  Cümlemizin kalbine İslam nurunu, Kur'an hidayetini ver. Cümlemizi İslam’a bağla, bizleri Müslüman olarak yaşat, Müslüman olarak imanla bu dünyadan ayrılmayı nasip eyle. Bizleri son nefesimizde son nefeste dahil şeytanın eline bırakma Allahım. Bizleri Dünyâ ve Âhiret mutluluğuna erdir. Dünya'da mekansız, Âhiret'de imansız bırakma Yâ Rabbi!
  Yâ Rabbi! Habib'in Muhammed Mustafa, Kitab’ların, bütün sevdiklerin yüzü hürmetine, bizleri dergâh-i bârigâh-ı ulûhiyyetinden bos çevirme, duâlarımızı kabul eyle, yâ Gafur u yâ Gaffâr. Ya Rabbi Sen biliyorsun ki İki Cihan serveri Habibi Zişan Efendimizin okuduğumuz Bu Yasin-i Şerifler ve Kelimei Tevhidlere hiç ihtiyacı yok. Ama bizlerin günahı hatası kusuru çok.. Bu okuduklarımız yüzü suyu hürmetine belki bizede şefeat eder diye umuyoruz. Ve yine biliyoruzki O’nu sen iki cihana padişah kıldın, O ‘da geceleri kalkar sana şükür secdelerine kapanır göz yaşlarını akıtıp sel ederdi.. Hatta Ümmeti, ümmeti diye yalvarırdı.. Biz O’na bu dünyada ümmet olmaya çalışıyoruz. Ya Rabbi İnsanların birbirinden kaçtığı anda O’nun sancağı altında bizleri de orada olmayı nasip eyle...
  Yâ Rasulullah Yaratılış olarak seni göremedik , Seni dünya gözü ile göremedik ama sana ümmet olduk, bunun için ne kadar şükretsek azdır Rabbimize, Hani sen buyurmustun Eshabına” Beni hiç görmedikleri halde beni seven dostlarımı görmeyi çok isterdim” derdin... Bizde görmedik göremedik Ama sana inanıyoruz, Sen Rasulsün , Sen Nebisin bizide ümmet olarak kabul eyle... Bizi de şefeatinden mahrum etme.. Bizi o kimsesiz kaldığımız anda yanına al...
  Amin, Amin, Amin… Bi hürmeti seyyidi'l-mürselin ve'l-hâmdülillahi Rabbi'l-Alemin.
  Sübhâne rabbike rabbi'l-izzeti amma yasifûn ve selâm ün ale'l-mürselin ve'l-hamdü lillahi Rabbi'l-Alemin ..
  Hayırların fethi, şerlerin def'i, ehl-i imânın selameti, insanlığın kurtuluşu, memleketimizin her türlü kötülüklerden korunması, Ümmet-i Muhammed'in selameti için

  EL-FÂTIHA.
  01110111 01110111 01110111 00101110 01100110 01101111 01110010 01110101 01101101 01110100 01100001 00101110 01100011 01101111 01101101

  MEVZU BAHİS VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR
  EĞER ÖLÜM GELECEKSE BİRGÜN NEDEN VATAN İÇİN OLMASIN

 2. #2
  ForumTA Bağımlısı BeYsA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.11.2006
  Yer
  dönemeyeceğim bir yerden..
  Yaş
  27
  Mesajlar
  578
  Rep Gücü
  2177

  Standart


  amin..ecmain olsun..haberim olmamıstı
  BU GÜN FORUMDAKİ SON GÜNÜM BENDE HAKKI OLAN HERKES HAKKINI HELAL ETSİN..DİLERİM HAYAT HEP İSTEDİĞİNİZ GİBİ OLSUN..BEN GİDERİM ADIM KALIR DOSTLAR BENİ HATIRLASIN....
  ............... .................. 3. #3
  Mıntıka Zabiti
  Üyelik tarihi
  31.01.2005
  Yer
  Dünyanın En Güzel Şehri İstanbul
  Yaş
  43
  Mesajlar
  8.460
  Rep Gücü
  9450

  Standart


  Öncelikle [Ziyaretçiler üye olmadan, üyelerimiz ise konuya mesaj yazmadan linkleri görüntüleyemezler.Hemen ÜYE OL!] kardeşimizin duasına amin. Benimde kısaca ekleyeceklerim var:

  Okunan sure-i celileri, zikrullahı sen dergah-ı indinde kabul eyle Ya Rabbi!

  Bu hizmete katılan katılmayan bütün kardeşlerimizi; her ne niyetle okumuş iseler niyetlerini makbul eyle, Dünya ve ahret işlerini mâmur eyle Ya Rabbi!

  Amin... Amin...


  Rabbim cümlenizden binlerce kez razı olsun.

  Her güne 1 Hadis-i Şerif Tıkla

  İslam Ve İnsan


 4. #4
  Yalnızlığın Sırdaşı Xazax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.08.2005
  Yer
  ---------------
  Yaş
  39
  Mesajlar
  4.560
  Rep Gücü
  4774

  Standart

  Amin İnşa ALLAH bu dualar hayırlara vesile olur.
  ...
  Umutsuz çırpınışlarım yalnızlığa,
  Sessiz haykırışlarım sevdaya,
  Hüzünlü bekleyişlerim ayrılığa,
  Söyleyecek sözüm var sana...
  ...

  -Xazax-

 5. #5
  Bilgili Yorumcu Diamo21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  11.03.2006
  Yaş
  35
  Mesajlar
  1.502
  Rep Gücü
  2740

  Standart

  Ya Rabbi! Âmellerimizi makbûl, dualarımızı kabûl eyle..
  Rabbim vesile olanlardan ve katılan katılmayan tüm kardeşlerimizden razı olsun..
  Amin..
  -Küllî sevdâ dururken, cüz'î sevdâyı neyleyim. Aç gözlülüğümü bağışla Râbb'im, ben bu Sevdâya Tâlibim!..


  -Ne ilm-ü mârifet verdin, ne câh-u menkîbet Yâ Râb!. Bihâmdillâh ki; bir zerre medâr-ı iftihârım yok!..


 6. #6
  Kötü Ruh Spartakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  05.01.2006
  Yer
  αкۍαгαу
  Yaş
  35
  Mesajlar
  536
  Rep Gücü
  2783

  Standart

  AMIN.. Hak Teâla Katında Makbul Kılsın Bu Emeklerinizi. Katılan , Katılmayan Herkesten , Tüm Ümmetî Muhammed'den Razı Gelsin. Bâki Selamlar. HUUU DESTUR.!
 7. #7
  YorumKolik fiyesta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.04.2005
  Yer
  Manavgat
  Yaş
  33
  Mesajlar
  988
  Rep Gücü
  5110

  Standart

  Cümlemizden Rabbim Razı olsun bende duâ larınıza amin diyorum
  01110111 01110111 01110111 00101110 01100110 01101111 01110010 01110101 01101101 01110100 01100001 00101110 01100011 01101111 01101101

  MEVZU BAHİS VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR
  EĞER ÖLÜM GELECEKSE BİRGÜN NEDEN VATAN İÇİN OLMASIN

 8. #8
  Banned
  Üyelik tarihi
  05.02.2007
  Yer
  KurTuLuş ÇıkMazı Viyana Şubesi........! MemLekeT: _PazaR/RizE_ Takım: ^^_RizeSpoR_^^
  Mesajlar
  236
  Rep Gücü
  0

  Standart

  Amin ! Allah kabul eylesin !

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •